Tescil Belgesine ulaşmak için tıklayın.

Topraksız tarım; toprak yerine bitkinin tutunacağı başka malzemeler kullanılarak (kaya yünü, torf, perlit, cocpeat, vermikulit vb.) veya kökler hiç tutunmadan suda, hatta havada yapılan yetiştiriciliktir. Bir çok farklı tekniği vardır; hydroponic, wick, ebb&flow, aeroponic, drip, NFT (nutrient film tecnique) vb. Topraksız kültürde gübrelemede önemli olan bitkinin ihtiyacı ola besinleri, ihtiyaç duyulan zamanda, ihtiyaç duyulan miktarlarda vermektir. Doğru yapıldığı takdirde bitkiler sağlıklı olurlar, genetik potansiyellerini en iyi şekilde kullanırlar.

Bu yetiştiricilikte ayrıntılar daha önemli olduğu için kullanılan gübrelerin safiyeti ve uygunluğu da daha önemlidir. Zira toprakta yapılan yetiştiricilikte toprağın hataları tamponlama özelliği vardır ama topraksızda bitki besleme hatalarına karşı pek toleranslı değildir.

Ultrasol serisi Makro, mezo, mikro elementleriyle topraksız kültür için yüksek safiyette ve uygun hammaddelerden üretilmiştir.Dünyanın bir çok ülkesinde başarıyla kullanılmaktadır. Topraksız kültür için, bitkinin gelişimi, çevresel şartlar ve yetiştirme sistemine göre uzman danışmanlar tarafından hesaplanarak uygulanır.


Ultrasol Saf Gübreler

İçerik (% w/w) N P2O5 K2O S CaO MgO
Ultrasol MKP - 51,5 34,0 - - -
Ultrasol Potasyum Nitrat 13,7 - 46,3 - - -
Ultrasol Kalsiyum Nitrat 15,5 - - - 26,3 -
Ultrasol Magnezyum Nitrat 10,0 - - - - 16,0
Ultrasol Magnezyum Sülfat - - - 12,0 - 16,0

Ultrasol Mikro Elementler

İçerik (% w/w) Fe Cu Zn Mn Mo B
Ultrasol Mix 5,0 0,5 4,0 3,0 0,05 1,5


Bitki Yetiştirme Ürünlerimiz

Bize ulaşın

Antalya Organize Sanayi Bölgesi İkinci Kısım 22.Cadde No:10 07190 Döşemealtı