Tescil Belgesine ulaşmak için tıklayın.

COCO PEAT BLOCKS

Coco peat ya da Coir peat büyük hindistan cevizi kabuğunun dış hasırı lifinden elde edilen yan üründür. Tamamen doğal bir üründür ve doğada biyolojik olarak ayrışıp yok olabilir. Bu yönü ile çevreci ve doğayı koruyan bir üründür. Coco peat doğanın bir parçasıdır.

Ambalaj Ağırlık Boyutları
Sıkıştırılmış blok 5 kg (+/- 200 gr) 30cm x 30 cm x 15 cm

RHP (SS- RHP) sertifikası

 • Soil Substarte (SS)
 • Soil Reconditioner ( SR-ORGANIC)
 • Soil Reconditioner ( SR )
 • Soil Absorber ( SA )

 • Her bir blok 60 litredir.

  Kullanım alanları: Topraksız kültür yetiştiriciliği , iç-dış mekan saksı bitkisi üretiminde ve harç hazırlığında , Yabancı ot ve tohumlarından aridir Mikrobiyolojik hastalıklardan aridir Toprak, kum ve kil içermez


  100% doğal hindistan cevizi lifi Cocopeat ile sağlıklı kök gelişimi daha kolaydır. Hindistan cevizi kabuklarından üretilen birinci sınıf bir bitki yetiştirme ortamı ve toprak düzenleyicidir. Profesyonel olarak tarımda veya salon bitkilerinde kolaylıkla kullanılabilir. Topraksız kültür yetiştiriciliğinde faydaları yıllar içinde gözlenmiş ve kullanımı artarak devam etmektedir. Normal toprak gibi sıkı değildir, dolayısıyla köklerin havalanması ve nefes alması daha iyi olur, iyi kök gelişimi bitkilerin genel gelişimine yansır.

  Cocopeat uygun porozite ile iyi havalanmayı sağlarken, kendi hacminin 9 katına kadar su tutabilir. Kökler için gerekli olan oksiyen, su ve besin elementlerini ideal bir şekilde sağlar.

  Aynı zamanda çok iyi bir toprak düzenleyicisidir. Lifli ve süngerimsi yapısı her toprak tipinde düzenleyici olmasını sağlar. Killi ağır bünyeli topraklarla karıştırılırsa daha iyi havalanma, kumlu topraklarla karışırsa daha iyi su ve besin elementlerinin tutulmasını sağlar.

  Coco Peat doğal olarak bol miktarda lignin içerir, bu da kök bölgesinde faydalı mikroorganizma oluşumunu destekler. Problemli toprakları hiçbir kirlilik riski olmadan terbiye eder.Toprakta ayrışma süreci yavaştır. Bu ayrışma süreci toprağın pH’ının optimum seviyelere yaklaşmasına yardımcı olur.

  Salon bitkilerinde, peyzaj bitkilerinde ve düzenlemelerinde güvenle kullanılır. Coco Peat hem bitki yetiştirme ortamı olarak, hem de toprak düzenleyici olarak dünya genelinde kendini kabul ettirmiştir.

  Coco Peat sıradan torflara göre bozulmadan daha fazla kalır. Kuruduğu zaman yeniden ıslanma özelliği sıradan torflara göre çok daha iyidir, hidrofilik özelliğinden dolayı herhangi bir kimyasal yayıcı kullanamadan suyu ve besin elementlerini bünyesinde tutabilir, salabilir.
  Bitki Yetiştirme Ürünlerimiz

  Bize ulaşın

  Antalya Organize Sanayi Bölgesi İkinci Kısım 22.Cadde No:10 07190 Döşemealtı