Tescil Belgesine ulaşmak için tıklayın.

YaraMila üreticilerin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak, verim ve kalite olarak ürünlerinden daha fazlasını almak için geliştirilmiş bir NPK gübre serisidir. YaraMila diğer gübrelerden farklıdır, benzersiz içeriğiyle benzersiz çeşitlilikte fayda sağlar.

YaraMila formulasyonlarında, yüksek etkili N, P, K formları kullanılmıştır. Diğer sıradan gübrelere oranla maliyet-fayda oranı yüksektir. Uygun yer ve zamanda kullanımıyla önemli derecede verim ve kaliteyi arttırmasının yanında, YaraMila ile bitki beslemeye yapılan yatırımın geri dönüşü, sıradan gübrelere göre yüksektir. YaraMila, hasat zamanı kazanç demektir. Daha iyi verim ve kaliteye odaklanmakla beraber, YaraMila genel toplamda çiftçilerimiz için daha iyi bir gübre serisidir.

Her bir gübre tanesinde ayarlı besin elementleri Harmanlanmış gübrelerde olmayan bir durum; ilk avuçtan, son atılan gübreye kadar YaraMila’nın her bir tanesi tam olarak eşit porsiyonlarda N, P, K ve diğer bitki besin elementlerini içerir. YaraMila serisi her bitki, her toprak, her iklime uygun olarak, verim ve kaliteyi arttırmaya yönelik oldukça geniş bir ürün gurubuna sahiptir. 5 kıtada çiftçiler tarafından kullanılmaktadır.

Tamamlayıcı bir gübre yelpazesi YaraMila ’nın her bir gübre tanesi (pril) dengeli ve etkili bitki besin elementleri içerir. Sadece Yara’da bulunan geniş ürün yelpazesinde, bitkiye özel gübreler ve bilgi birikimi vardır. Azot (N), Fosfor (P) ve Potasyum (K) gibi bitki tarafından fazla kullanılan besin elementlerine ilaveten, YaraMila gübreleri bitkiler için hayati önem taşıyan Kükürt (S), Magnezyum (Mg) gibi ikincil bitki besinleri ve Çinko (Zn), Mangan (Mn) gibi mikro besin elementlerini uygulama imkanı verir.


Dengeli azot kaynakları

Nitrat ve amonyum azotu dengesi
Tamamen amonyum azotu veya üre tabanlı gübrelerle karşılaştırdığımızda, eşit toplam azot miktarına göre değerlendirildiğinde YaraMila ürünleri gözle görülür şekilde daha etkilidir. Bu demektir ki çiftçiler YaraMila ürünleri ile düzenli daha kolay bir büyüme, gelişme, verimli ve kaliteli hasat öngörüsünde bulunabilirler. Uygun zamanda yapılan YaraMila uygulaması ile diğer sıradan gübrelere oranla azot kayıpları minimum düzeydedir. Daha etkili azot: aynı zamanda çevreyle dost besin elementleri demektir. Azot kullanımı ve çevreye etkisi, dünyada önemi hızla artan bir konudur. Yara firması aldığı kararlar ve verdiği taahhütlerle gübre uygulamalarının etkili, uygun dozlarda olması ve istenmeyen çevresel etkisinin minimum düzeye indirgenmesi için çalışmalar yapmaktadır.

Eşsiz fosfat

Nitrofosfatların üretim prosesi, YaraMilaTM ürünlerine polifosfatlar (uzun zincirli fosfor molekülleri) ve ortofosfatların eşsiz bir kombinasyonunu sunar. Bu form bitkiler için, farklı toprak tiplerinde dahi çözünebilir fosforun daha iyi alınabilirliğini sağlar. Ürünün içindeki polifosfat bileşenleri ayrıca toprak solüsyonunda diğer mikrobesin elementlerinin de alınabilir olmalarına yardım eder. Örnek mangan.

Fiziksel avantajlar: Pril

YaraMila tanecikleri özel olarak tasarlanmış pril formundadır. Makine veya el ile yapılan gübrelemelerde kolay ve hassas uygulamalara imkan verir. Her bir prilde, bitki besin elementleri kontrollü uygulamalar için eşit miktarda bulunur. YaraMila prilleri uygun sertlikte, az pürüzlüdür. Hassas uygulama oranlarına izin verirken diğer taraftan taşıma kolaylığı sağlar, az kırılır tozumaz, tarımsal makinaları, ekipmanları, elleri temiz tutar. Pril tanecikler ağır ve uniform büyüklüktedir, böylece akışkandır, kolay uygulanabilir. Ayarsız uygulamaları azaltır, bitki verimini arttırır.

Kaliteli potas kaynakları

YaraMila ürünleri hedef bitkiler için uygun, klor içermeyen kaliteli potasyum kaynakları seçilerek üretilmiştir.

Eşsiz üretim tekniğimiz

YaraMila ürünleri hayatlarına kaya fosfatları olarak başlarlar. Özel işleme teknolojisi ile ortofosfatlara ve polifosfatlara, azot eklenmesi ile nitrofosfatlara dönüştürülür. Potasyum, gerekiyorsa tekrar azot, ikincil ve mikro elementler eklenir. Düzgün şekilli priller elde edildikten sonra elenir. İstikrarlı çözünen gübre elde etmek için Yara’ya özel kaplama işlemi yapılır. Dengeli bitki besleme Azot gibi tekli besin elementlerinin uygulanması ile verim arttırılmak istendiğinde, diğer besin elementlerine olan ihtiyaç da artmaktadır. Eğer gelişen bitki, sezon boyunca diğer besin elementlerine ulaşamaz, dengeli beslenemezse verim ve kaliteden kayıplar başlar. Bu nedenle YaraMila formülasyonları dengeli gübreleme için ayarlanmıştır.

Besin elementlerinin salınımı ve bitki tarafından alınması

YaraMila gübreleri, nemli toprakla temas ettiğinde hızla suyu çeker ve besin elementlerini toprağa vermeye başlar. Doğru zamanlı uygulama ile bitkiler besin elementlerini en ihtiyaç duydukları kritik dönemlerde alabilirler. Kısıtlı toprak neminin olduğu durumlarda dahi YaraMila yavaş yavaş çözünürken, besin elementleri köklere doğru ilerler. Düzenli çözünme neticesinde kuvvetli yağışlarda dahi yüzeyden yıkanıp gitmez. İklim nasıl olursa olsun YaraMila besin elementleri kaybını minimuma indirir ve kontrollü bir şekilde bitki besin elementleri alımını mümkün kılar.

Kullanım kolaylıkları

İdeal serpme - yayılma
YaraMila ürünleri elle veya makine ile yapılan serpmelerde mükemmel yayılma için tasarlanmıştır, uniform tane büyüklüğü vardır dalgalı dağılım olmaz, hassas gübre uygulamalarına imkan verir. Her prilin içerisinde besin elementleri homojendir, gübreleme eşit olur.


YaraMila Complex / YaraMila Sprinter

YaraMila Complex
NPK 12-11-18+(2,7MgO)+8S+TE
EC FERTILIZER
NPK GÜBRESİ
YaraMila Sprinter
NPK 21-7-14+4.7S
EC FERTILIZER
NPK GÜBRESİ
Garanti edilen içerik w/w Garanti edilen içerik w/w
Toplam Azot (N) % 12 Toplam Azot (N) % 21
Amonyak Azotu (NH4-N) % 7 Amonyak Azotu (NH4-N) % 11
Nitrat Azotu (NO3-N) % 5 Amonyak Azotu (NO3-N) % 10
Suda Çözünür Fosfor Pentaoksit (P2O5) % 7,7 Suda Çözünür Fosfor Pentaoksit (P2O5) % 5
Nötral Amonyum Sitrat ve Suda Nötral Amonyum Sitrat ve Suda
Çözünür Fosfor Pentaoksit (P2O5) % 11 Çözünür Fosfor Pentaoksit (P2O5) % 7
Suda Çözünür Potasyum Oksit (K2O5) % 18 Suda Çözünür Potasyum Oksit (K2O5) % 14
Magnezyum Oksit (MgO) % 2,7
%80 Suda Çözünür Sülfür (S) % 8 %80 Suda Çözünür Sülfür (S) % 4,7
Mikro Elementler
Bor (B) % 0,01
Tamamen suda çözünür Demir (Fe) % 0,2
Tamamen suda çözünür Mangan (Mn) % 0,02
Çinko (Zn) % 0,02
İçerik Doz (kg/da)
Muz 25-50
Pamuk 25-30
Mısır 30-40
Tahıllar 25-30
Çeltik 20-30
Sert çekirdekli meyveler
(Erik,Kiraz,Şeftali v.s.)
30-40
Yumuşak çekirdekli meyveler
(Elma,Armut,Ayva v.s.)
25-40
Sebzeler (Örtü altı);
Domates,Biber,Patlıcan v.s.
15-30
Sebzeler (Açık Tarla) 25-35


Bize ulaşın

Antalya Organize Sanayi Bölgesi İkinci Kısım 22.Cadde No:10 07190 Döşemealtı