Tescil Belgesine ulaşmak için tıklayın.

YaraLiva™ Nitrabor™

Getirisi yüksek tarımsal ürünler için pazarında lider, üst kalite bir gübredir. Tarımsal üretimin en başından sonuna kadar kullanılabilir.

YaraLiva™ ürünleri kalsiyum nitratın kapsamlı formülasyonlarını içeriri. Kalsiyum nitrat yüksek kaliteli, Pazar değeri yüksek tarımsal üretim yapabilmek için çoğu zaman gerekli bir gübredir. Kolay ve hızlı alım için nitrat azotunun yanında uyumlu bir şekilde bağlı olduğu kalsiyum ve bor içerir. Bu besin elementlerinin birleşimi, bitkiler için düzenli ve sağlıklı gelişimin parçasıdır. YaraLivaTM markalı ürünlerin kullanımı ile daha sağlıklı ve gelişim esnasında stres şartlarına daha dayanıklı bitkiler elde edilir. Verime yansıması ise; YaraLiva ürünleri meyve çapının gelişmesine, sağlam, albenisi yüksek meyve, yumru, marul yaprağı eldesine yardımcı olur. Sonuç olarak, güzel görünümlü, raf ömrü uzun, daha az fiziksel zararlanmalara, hastalıklara maruz kalan, renkli ve besleyici tarımsal ürünler için YaraLivaTM dengeli beslemenin önemli bir parçasıdır.


İçerik ve Özellikler

Elementler % w/w
Toplam Azot (N) 15,4
Nitrat Azotu (NO3) 14,1
Amonyum Azotu (NH4) 1,3
Kalsiyum Oksit (CaO) 25,6
Kalsiyum (Ca) 18,3
Bor (B) 0,3
Özellikler
Hacimsel Yoğunluk (Dökme) 1,1 kg/L
Granülometri 90 2-4mm
Renk Sarı


Nitrat Azotu

Bitkinin doğrudan alabildiği azot formudur. Nitrat azotu ile ne zaman verildiği, bitkinin ne zaman alacağı tahmin edilebilir, kontrol üreticinin elindedir. Uçucu değildir, toprak partikülleri tarafından tutulmaz, bitkiler tarafından alınabilir formda kalır. Açıktarla, meyve bahçeleri, örtüaltı yetiştiricilikte yüksek getirisi olan ürünlerde özellikle tercih edilen azot formudur. Bitkilerin potasyum, kalsiyum, magnezyum katyonları alınımını arttırır.

Kalsiyum geliştirir

Hücre duvarı esnekliği ve sağlamlığı; daha iyi kalite, taşıma-nakliye dayanımı, raf ömrü ve daha fazla pazarlanabilir ürün olması açısından önemlidir. Hücre duvarını güçlendirerek, bitkilerin hastalık ve zararlılara karşı direncini arttırır. Toprak bünyesinin düzeltilmesine, kök çevresinde daha uygun toprak yapısıyla ve daha güçlü kök hücreleriyle bitki gelişimine, yüksek verime yardımcı olur.

Bor geliştirir

Bitkilerde kalsiyum gübrelemesi ve etkinliği daha fazla dengeli besleme ihtiyacına neden olur. Hasat edilen ürün kalitesindeki bozulmalar çoğu zaman doğrudan bor noksanlığı ile bağlantılıdır. Bor noksanlığı genellikle iç kararması, iç boşluğu, meyvede ve bitkide gevrek-kırılgan kabuk yapısı gibi belirtilerle kendisini gösterir.

Kalsiyum noksanlığı

Domateslerde uçburnu çürüklüğü, marulda tepe yanması, patateste iç kararması, yumuşak çürüklük ve uyuz kalsiyum noksanlığının sık görülen belirtileridir. Bitkilerin kalsiyum alımı, transprasyon yani su emilimi ve terleme mekanizması yoluyla olur. Dolayısıyla bitkinin en çok ihtiyacı olan dönemde kök bölgesine suda çözünür kalsiyum vermek çok önemlidir.

YaraLiva™ Nitrabor™ yoğun granül gübredir. Ayarlı tanecik yapısı nedeniyle makine ya da elle yapılan uygulamalarda hassas bir şekilde 24 metreye kadar atım imkanı sağlar. Fiziki yapısı düzgün, akışkanlığı iyidir. Higroskopik doğası nedeniyle, toprak nemiyle karşılaştığında veya gece çiği ile gübre çalışmaya başlar. Bu formulasyonun yakıcılık riski düşüktür.

Bize ulaşın

Antalya Organize Sanayi Bölgesi İkinci Kısım 22.Cadde No:10 07190 Döşemealtı