Yüksek derecede asit karakterli bir gübredir. Fosfor içeriği sayesinde bitkilerin fosfor ihtiyacının giderilmesine yardımcı olur. Sera, açık tarla ve topraksız kültürlerde rahatlıkla kullanılabilir.

Tescil Belgesine ulaşmak için tıklayın.

İçerik

Elementler % w/w
Fosforik Asit (H3PO4) 85
Fosfor (P2O5) 61

Yüksek derecede asit karakterli bir gübredir. Fosfor içeriği sayesinde bitkilerin fosfor ihtiyacının giderilmesine yardımcı olur. Sera, açık tarla ve topraksız kültürlerde rahatlıkla kullanılabilir.

Phosphodrip, toprak ve suyun pH’ını düşürür, bu diğer bitki besin elementlerinin alımını da etkileyen önemli bir faktördür ve böylece ürünün verim ve kalitesinin artmasında etkilidir.

Phosphodrip’in asitleştirici gücü, bir çok besin elementinin alımına yardımcı olur ve kireçli/alkali topraklarda bağlanmış olan mikroelementlerin (Fe, Zn, Mn, Cu) serbest bırakılmasında da etkilidir. Asitleştirici gücü, kireçli topraklarda, fertigasyon yapılan bölgede fosforun bağlanmasını azaltır. Böylece fosforun alımına katkı sağlar.

Erken dönem uygulamalarıyla Phosphodrip birleştirilirse, mükemmel bir başlangıç gübresi olur. Hızlı ve güçlü bitki gelişimini teşvik eder. Phosphodrip, sadece fosfot gübresi olduğundan, fertigasyon programında azot, potasyum seviyesini tamamen ve bağımsız olarak kontrol etmemizi sağlar. Aynı zamanda bitkinin ihtiyacına göre, kaçınmamız gereken veya vermek istediğimiz diğer gübreleri seçmemizi sağlar.


Sulama Sisteminizi Temiz Tutar

Phosphodrip, asitlik sağlayarak bikarbonatları çözer ve nötralize eder. Böylece hassas sulama sistemlerinde, damlatıcıların ve memelerin tıkanmasına ve zarar görmesine mani olur. Phosphodrip damlama sisteminde kalsiyum karbonat kaynaklı tıkanıklıkları önceden engellemek üzere uygulanabilirken, kalitesiz gübre kullanımı ve diğer sebeplerden ötürü oluşmuş tıkanıklıklar için de uygulanabilir. Asit uygulaması ile besin çözeltisinin pH değeri yetiştirilen ürün için en ideal değere ayarlanır.


Sulama sistemlerinin ömrünü uzatır. Sulama suyunun ve gübrelerin eşit dağılımını sağlar.


Bize ulaşın

Antalya Organize Sanayi Bölgesi İkinci Kısım 22.Cadde No:10 07190 Döşemealtı