Nutrion Fe, geniş bir bitki yelpazesinde demir noksanlıklarını önlemek veya düzeltmek için geliştirilmiş, özellikle alkali ve kireçli topraklar için uygun mikrogranül demir şelat ürünüdür.

Tescil Belgesine ulaşmak için tıklayın.

Topraktan uygulama preparatı

Nutrion Fe, geniş bir bitki yelpazesinde demir noksanlıklarını önlemek veya düzeltmek için geliştirilmiş, özellikle alkali ve kireçli topraklar için uygun mikrogranül demir şelat ürünüdür.


Demir Noksanlığına Duyarlı Bitkiler ve Topraklar

Bahçe bitkileri, özellikle tek yıllıklar ve meyve ağaçları demir noksanlığına en duyarlı bitkilerdir. Elma, armut, kayısı, kiraz, erik, limon, portakal, mandalina gibi meyve ağaçları; çilek ve üzüm gibi üzümsü meyveler ve domates, hıyar ve fasulye gibi sebzeler ticari önem arz etmektedir. Demir noksanlığına duyarlı diğer bitkiler ise gül, süs bitkileri ve pamuk, tahıllar ve soya fasulyesi gibi tarla bitkileridir. Demir elementi verimli ve ekonomik gelişme için kurak ve yarı-kurak koşullar altında yetiştirilen birçok yüksek verimli bitki için sera ve topraksız üretimde her zaman uygulanmalıdır.

Alkali ve kalkerli topraklar demir noksanlığına en çok duyarlı topraklardır. Bu topraklar demir içeriği olarak zengin olabilir ama bu demir bitki için yarayışlı değildir. Diğer demir içeriği zayıf olan topraklar fazla yıkanan topraklar ve genelde demir içeriği düşük olan topraklardır. Demir çoğu bitki enziminin önemli bir parçasıdır. Kloroplastlarda bulunur ve fotosentez, azot ve kükürt metabolizmalarında rolü vardır. Klorofil sentezi için önemlidir.


İçeriği

  • Fe EDDHA % 6 şelatlı
  • % 100 suda çözünür
Tavsiye Edilen Doz
MEYVE AĞAÇLARI VE NARENCİYELER DOZ
Fidanlar 10 - 20 g / bitki
Meyveye yeni başlayan ağaçlar 50 g / bitki
Mahsül veren ağaçlar (normal verim) 80 - 100 g / bitki
Mahsül veren ağaçlar (yüksek verim) 100 - 150 g / bitki
Narenciye (büyük ağaçlar) 150 - 200 g / bitki
Bağlar (omca başına) 10 - 20 g / bitki
Süs bitkileri (gül, karanfil, vb.) 500 g / da
Çilek, Ahududu 500 - 1000 g / da
Tek yıllık / çok yıllık çiçekler (krizantem, gerbera vb.) 600 g / da
Sebzeler 250 - 300 g / da
Tarla bitkileri 250 - 300 g / da

Bize ulaşın

Antalya Organize Sanayi Bölgesi İkinci Kısım 22.Cadde No:10 07190 Döşemealtı