Doktor Tarsa Tarım Bitkide sağlıklı yeşil aksam oluşumunu, köklenme ve çiçeklenmeyi teşvik eder. Bitkilerin fosfor ihtiyacı yüksek olan erken dönemlerinde uygulanır.

Tescil Belgesine ulaşmak için tıklayın.

Nutribella MAP (Monu Amonyum Fosfat)

12-61-0

Bitkide sağlıklı yeşil aksam oluşumunu, köklenme ve çiçeklenmeyi teşvik eder. Bitkilerin fosfor ihtiyacı yüksek olan erken dönemlerinde uygulanır.


Nutribella MAGNİT (Magnezyum Nitrat)

10-0-0+16MgO

Alkali topraklar için en ideal magnezyum kaynağıdır. Potasyum ve amonyumun, magnezyum alımını önleyici etkisine karşılık nitratın magnezyum alımını kolaylaştırıcı gücü ile magnezyum eksikliğini kısa sürede telafi etmeye yardımcı olur. Magnezyum bitkilerde klorofil sentezlenmesinde esas rol oynadığı gibi çeşitli fizyolojik olaylara da yardımcıdır. Magnezyum Nitrat yapraktan kolayca emilir, yapraktan uygulama için idealdir. Kalsiyum Nitrat ile karıştırılabilir.


Nutribella CALMAG (Kalsiyum Magnezyum Nitrat)

13-0-0+6MgO+16,5CaO

Kalsiyum ve magnezyum bitkinin kolayca alabileceği formda birarada! Amonyumun fiziksel, Fosfat ve Sülfatın kimyasal engellemesi olmadan; bir taşla iki kuş. Kalsiyum alımını kolaylaştırır. Diğer gübrelerle karıştırılmaz.


Nutribella Üre Fosfat

17-44-0

Suda tamamen eriyebilen asit özellikte, fosfor ağırlıklı bir gübredir. Asit özelliktedir. Gübre karışımlarında pH düzenleyici olarak özel bir yeri vardır. Kök bölgesindeki pH’yı düşürerek alınamayan diğer elementlerin bitkiye alımına yardımcı olur. Güçlü bir fosfor kaynağıdır.


Nutribella SOP (Potasyum Sülfat)

0-0-51+18S

Güçlü potasyum kaynağı ve suda tamamen eriyebilen bir gübredir. Damla sulama sistemleri ile rahatlıkla kullanılabilir. Potasyumun meyve kalitesine olumlu etki eden bir elementtir. Potasyum Sülfatın yapraktan uygulanması tercih edilmez. Meyve kızarma döneminde uygulanır. Meyve dolgunluğunu ve rengini arttırmaya yardımcı olur.


İçerik

Besin Elementi İçerikleri % MAP Potasyum Sülfat Magnezyum Nitrat CalMag Üre Fosfat
Toplam Azot (N) 12 - 10 13 17
Nitrat Azotu (NO3) - - 10 13 -
Amonyum Azotu (NH4) 12 - - - -
Üre Azotu (NH2) - - - - 17
Fosfor (Р2O5) 61 - - - 44
Potasyum (К2O) - 51 - - -
Magnezyum (МgО) - - 16 6 -
Kalsiyum (CaO) - - - 16,5 -
Kükürt (S) - 18 - - -
Kullanma Dozu: Topraktan sulama suyu ile 400-1200 g/da/gün uygulama yapılır. Bu değerler, fikir vermesi açısından tavsiye niteliğindedir. Uygun dozlar tarımsal analiz sonuçları ve bitkilerin gelişme durumuna göre bu konuda teknik bilgisi olan kişilerce belirlenebilir. Tavsiye edilen uygulama miktarını aşmayınız. Daha fazla bilgi için Pazar Geliştirme Departmanımızı arayınız.

Bize ulaşın

Antalya Organize Sanayi Bölgesi İkinci Kısım 22.Cadde No:10 07190 Döşemealtı