Tamamen suda çözünür azot ve kalsiyum gübresidir. Akıcı, ince granül yapıdadır, kalıntı bırakmadan suda hızlı çözünür. Tüm fertigasyon sistemleri için kullanımı uygundur. Kalite unsurlarının iyileşmesine ve ürünün pazarda raf ömrünün uzamasına yardımcı olur.

Tescil Belgesine ulaşmak için tıklayın.

Kalsiyum Nitrat

15,5-0-0+26,5 CaO

Tamamen suda çözünür azot ve kalsiyum gübresidir. Akıcı, ince granül yapıdadır, kalıntı bırakmadan suda hızlı çözünür. Tüm fertigasyon sistemleri için kullanımı uygundur. Kalite unsurlarının iyileşmesine ve ürünün pazarda raf ömrünün uzamasına yardımcı olur.


Magnezyum Nitrat

10-0-0+16MgO

Alkali topraklar için en ideal magnezyum kaynağıdır. Potasyum ve amonyumun, magnezyum alımını önleyici etkisine karşılık nitratın magnezyum alımını kolaylaştırıcı gücü ile magnezyum eksikliğini kısa sürede telafi etmeye yardımcı olur. Magnezyum bitkilerde klorofil sentezlenmesinde esas rol oynadığı gibi çeşitli fizyolojik olaylara da yardımcıdır. Magnezyum Nitrat yapraktan kolayca emilir, yapraktan uygulama için idealdir. Kalsiyum Nitrat ile karıştırılabilir.


MKP

0-51,5-34

Saf, tamamen suda çözünür fosfor ve potasyum gübresidir. Bu özellik ona birçok bitkide geniş bir kullanım alanı sağlamaktadır. Akıcı, ince kristal yapıdadır, kalıntı bırakmadan suda hızlı çözünür. MKP’nin bütün fertigasyon sistemleri için kullanımı uygundur.


Calmag

13-0-0+6MgO+16.9CaO

Kalsiyum ve magnezyum bitkinin kolayca alabileceği formda bir aradadır. Amonyumun fiziksel, fosfat ve sülfatın kimyasal engellemesine maruz kalmaz, böylelikle kalsiyum alımını kolaylaştırır. Diğer gübrelerle karıştırılmaz.


Potasyum Sülfat

0-0-51+18S

Yoğun potasyum içerikli, suda tamamen eriyebilen bir gübredir. Damla sulama sistemleri ile rahatlıkla kullanılabilir. Potasyumun meyve kalitesine olumlu etkileri vardır. Potasyum sülfatın yapraktan uygulanması tercih edilmez. Meyve kızarma döneminde uygulanır. Meyve dolgunluğunu ve rengini artırmaya yardımcı olur.


Üre Fosfat

17-44-0

Suda tamamen eriyebilen fosfor ağırlıklı bir gübredir. Asit özelliktedir. Kök bölgesindeki pH’yı düşürerek alınamayan diğer elementlerin bitkiye alınmasına yardımcı olur. Güçlü bir fosfor kaynağıdır.


MAP

12-61-0

Bitkide sağlıklı yeşil aksam oluşumunu köklenme ve çiçeklenmeyi teşvik eder. Bitkilerin fosfor ihtiyacının yüksek olduğu genç dönemlerinde uygulanır.


İçerik

Besin Elementi İçerikleri % MAP Potasyum Sülfat Kalsiyum Nitrat Magnezyum Nitrat CalMag Üre Fosfat MKP
Toplam Azot (N) 12 - 15,5 10 13 17 -
Nitrat Azotu (NO3) - - 14,4 10 13 - -
Amonyum Azotu (NH4) 12 - 1,1 - - - -
Üre Azotu (NH2) - - - - - 17 -
Fosfor (Р2O5) 61 - - - - 44 51,5
Potasyum (К2O) - 51 - - - - 34
Magnezyum (МgО) - - - 16 6 - -
Kalsiyum (CaO) - - 26,5 - 16,9 - -
Kükürt (S) - 18 - - - - -
Kullanma Dozu:Topraktan sulama suyu ile 400-1200 g/da/gün uygulama yapılır. Bu değerler, fikir vermesi açısından tavsiye niteliğindedir. Uygun dozlar tarımsal analiz sonuçları ve bitkilerin gelişme durumuna göre bu konuda teknik bilgisi olan kişilerce belirlenebilir. Tavsiye edilen uygulama miktarını aşmayınız. Daha fazla bilgi için Pazar Geliştirme Departmanımızı arayınız.


Bize ulaşın

Antalya Organize Sanayi Bölgesi İkinci Kısım 22.Cadde No:10 07190 Döşemealtı