Kalsiyum ve magnezyum bitkinin kolayca alabileceği formda bir aradadır. Amonyumun fiziksel, fosfat ve sülfatın kimyasal engellemesine maruz kalmaz, böylelikle kalsiyum alımını kolaylaştırır.

Tescil Belgesine ulaşmak için tıklayın.


Calmag

13-0-0+6MgO+16.5CaO

İçerik

Elementler % w/w
Nitrat Azotu (NO3) 13
Magnezyum Oksit (MgO) 6
Kalsiyum Oksit (CaO) 16,5

Kalsiyum ve magnezyum bitkinin kolayca alabileceği formda bir aradadır. Amonyumun fiziksel, fosfat ve sülfatın kimyasal engellemesine maruz kalmaz, böylelikle kalsiyum alımını kolaylaştırır. Diğer gübrelerle karıştırılmaz. Kalsiyum bitkinin ve meyvenin dayanıklılığını arttırmaya yardımcı olurken, magnezyum da yaprakların yeşil kalmasını sağlayarak fotosentez faaliyetinin artmasına yardımcı olur.

Potasyum Sülfat

0-0-51+18S

İçerik

Elementler % w/w
Potasyum (K2O) 51
Kükürt (S) 18

Güçlü bir potasyum kaynağıdır. Suda tamamen eriyebilir. Damla sulama sistemleri ile rahatlıkla kullanılabilir. Potasyumun meyve kalitesine olumlu etkileri vardır. Potasyum Sülfatın yapraktan uygulanması tercih edilmez. Meyve kızarma döneminde uygulanır. Meyve dolgunluğunu ve rengini arttırmaya yardımcı olur.


Magnezyum Sülfat


İçerik

Elementler % w/w
Magnezyum Oksit (MgO) 16,0
Kükürt (S) 12,0

Klorofilin ana bileşenidir. Fotosentezi ve bazı enzim reaksiyonlarını aktive eder. Eksikliğinde bitkinin yaşlı yapraklarında sarımsı, bronz ve kırmızı benekler oluşur, bazı bitkilerin gövde ve dallarında zamklaşma görülür. İçeriğindeki yüksek magnezyum sayesinde yaprakların yeşil kalmasına katkı sağlarken, kükürt ile de bitkide enzim ve vitaminlerin gelişmesine yardımcı olur. Aynı zamanda meyvelerin olgunlaşmasını ve kaliteli renk yapmasını teşvik eder.

Magnezyum Nitrat

10-0-0+15MgO

İçerik

Elementler % w/w
Nitrat Azotu (NO3) 10
Magnezyum oksit (MgO) 15

Alkali topraklar için en ideal magnezyum kaynağı. Potasyum ve amonyumun magnezyum alımını önleyici etkisine karşılık, nitratın kolaylaştırıcı gücü ile magnezyum eksikliğini kısa sürede telafi eder. Magnezyum bitkilerde klorofil sentezlenmesinde esas rol oynadığı gibi çeşitli fizyolojik olaylara da yardımcıdır. Magnezyum nitrat yapraktan kolayca emilir, EC değeri düşük olduğundan yüksek dozlar kullanabilir. Kalsiyum nitrat ile karıştırılabilir.


MAP

12-61-0

İçerik

Elementler % w/w
Amonyum Azotu (NH4) 12
Fosfor (P2O5) 61

Bitkilerin fosfor ihtiyacı yüksek olan genç dönemlerinde uygulanır. Bitkilerin genç ve ileri dönemlerinde suda eritilerek yapraktan ve sulama suyu ile topraktan veya doğruda toprağa uygulanarak kullanılır. Kullanma Dozu : damlama ile 500-1000 gr/da/gün, yapraktan 100 litre suya 0,5 – 1 kg,


Bize ulaşın

Antalya Organize Sanayi Bölgesi İkinci Kısım 22.Cadde No:10 07190 Döşemealtı