Granül gübreler</b> sebzeler, meyveler ve tahıllarda taban gübresi olarak ve devamında üst gübrelemesinde kullanılır. DRT granül gübreleri diğer DRT ürünlerinde olduğu gibi özenle seçilen kaynaklardan temin edilir.

Tescil Belgesine ulaşmak için tıklayın.

Granül gübreler sebzeler, meyveler ve tahıllarda taban gübresi olarak ve devamında üst gübrelemesinde kullanılır. DRT granül gübreleri diğer DRT ürünlerinde olduğu gibi özenle seçilen kaynaklardan temin edilir. Granül gübreler sulama sistemi olmayan veya sulama sistemi ile gübre verilemeyen durumlarda tercih edilmelidir. Salma sulama yapılan, sulanmayan veya sprinkler ile sulamalarda tercih edilebilir. Zira istediğimiz zaman su ve beraberinde besin elementi verebileceğimiz damla sulama sistemlerinde, suda tamamen çözünen damla sulama gübrelerinin kullanılması, etkin gübre ve su kullanımı açısından daha önemlidir.

NPK Kompoze 15-15-15

Bünyesinde azot, fosfor, potasyum besin elementlerini eşit oranlarda içeren ve çoğunlukla ilk dönemlerde bitkilerin NPK isteğini karşılamak için tabandan uygulanan ideal bir gübredir.

NPK Kompoze 16-16-16

Bünyesinde azot, fosfor, potasyum besin elementlerini eşit oranlarda içeren ve çoğunlukla ilk dönemlerde bitkilerin NPK isteğini karşılamak için tabandan uygulanan ideal bir gübredir.

Üre %46

Azotlu gübreler arasında %46 içeriği ile en fazla azot bulunduran gübredir. Suda tamamen erir, beyaz renkli ve yuvarlak tanelidir. Bütün bitkilerde kullanılabilir.

Amonyum Sülfat %21

İçeriğinde %21 azot, %24 kükürt bulunduran amonyum sülfat, beyaz renkli ve toz şekere benzediği için halk arasında şeker gübre olarak da bilinir.

Amonyum Nitrat %33

%16,5 Nitrat azotu, %16,5 Amonyum azotu içeren, kullanımı son derece yaygın olan bir gübredir. Nitrat azotu erken çözünerek bitkilerin erken azot ihtiyacını karşılarken amonyum azotunun bir kısmı toprakta tutulur, bir kısmı zamanla nitrata dönüşür ve azotun etki süresi nitrata göre biraz daha uzamış olur.

20-20-0

%20 azot, %20 fosfor içerir. Bütün bitkiler için kullanılabildiği gibi daha çok kuru ziraat yapılan Orta Anadolu ve geçit bölgesi hububat alanlarında da kullanılır. 20-20-0 fosfor ve azot gibi iki önemli besin maddesinin bir arada kapsayan bir gübredir. Toprağa verildikten hemen sonra gerekli rutubeti bulunca içeriğindeki azot ve fosfordan yararlanmaya başlar.

Diamonyum Fosfat 18-46-0 (DAP)

%18 azot ve %46 fosfor içermektedir. Bütün bitkiler için kullanılabildiği gibi daha çok kuru ziraat yapılan Orta Anadolu ve geçit bölgesi hububat alanlarında da kullanılır.

Potasyum Sülfat 0-0-50 (SOP)

Kristal ve Granül yapıda bulunur. Bitkilere birincil bitki besin maddesi potasyum ve yanında ikincil bitki besin maddesi olan kükürt de sağlayan, klor içermeyen granül yapıda bir gübredir. Diğer makro besin maddelerini içermeyen potasyum sülfat, bitkinin ilk dönemlerinde istenilen potasyum oranını, bitkinin kükürt gereksinimini aşmadan tabandan uygulamak için kullanılan toprak gübresidir. Sulama yapılan tarlalarda meyve oluşum dönemi veya öncesi üst gübrelemede de kullanılır. Damla sulama sistemleri ile kullanılan potasyum sülfat çözünürlük olarak farklıdır.
Bize ulaşın

Antalya Organize Sanayi Bölgesi İkinci Kısım 22.Cadde No:10 07190 Döşemealtı